KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409297
nr 1440 9297
Gunnar Ingemar Erixon
(1928-2008), Sverige
Oljemålning, "Båt vid tångstrand", Sapri, Campania, Italien". Signerad. Olja på duk, 65x72cm, yttermått inklusive ram: 67x74cm
Gunnar Ingemar Erixon, svensk tecknare, målare och grafiker född 1928 i Borås, död 2008.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:58:36
16/12 22:46:49
Gunnar Ingemar Erixon
Läs mer om Gunnar Ingemar Erixon